Třídit podle: 

Ochrana dřeva => REMMERS => Impregnace

Adolit BAQ

Adolit BAQ

Moderní přípravek k velkoplošné preventivní povrchové i hloubkové ochraně nového nenapadeného dřeva (krovů, latí, stavebních dřevěných prvků a konstrukcí) před dřevokazným hmyzem (tesařík, červotoč), dřevokaznými houbami (dřevomorka domácí) a plísněmi v interiéru i exteriéru, a také pro preventivní ochranu zdiva a omítek před prorůstáním dřevokaznými houbami. Typ. označení: FB, P, IP, 1,2,3, SP

Tipy a rady

Při ošetření nového dřeva nejdřív důkladně odstraníme zbytky kůry, lýka, piliny a jiné nešistoty. Pak aplikujeme dostatečné množství přípravku Adolit tak aby byli dodrženy předepsané příjmy. Při ošetření již napadeného dřeva pokud je dřevo viditelně napadeno dřevokazným hmyzem, očistíme ho od špíny, prachu, případně starých nátěrů a naneseme na povrch dřeva aplikační roztok. V případě viditelného napadení dřevokaznými houbami (např. dřevomorka domácí) poškozenou část opatrně odstraníme, a to alespoň 0,5m od jeho zdravé části. Následně ošetříme přípravkem Adolit v předepsaném množství.

Upozornění

Přípravky nejsou vhodné k ošetření dřeva na výrobu dětských hraček a dětského nábytku. Používejte biocidní přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

Adolit BAQ Plus

Adolit BAQ Plus

Vlastnosti, použití

Moderní nevyluhovatelný přípravek s regulátorem růstu k preventivní povrchové i hloubkové ochraně nového nenapadeného dřeva (krovů, latí, stavebních dřevěných prvků a konstrukcí) před dřevokazným hmyzem (tesařík, červotoč), dřevokaznými houbami (dřevomorka domácí) a plísněmi v interiéru i exteriéru, a také pro preventivní ochranu zdiva a omítek před prorůstáním dřevokaznými houbami. Typ. označení: FB, P, IP, 1, 2, 3, S

Tipy a rady

Naředěný přípravek aplikujte na očištěné dřevo (zbavené kůry, lýka a plin), tak aby byl na 1 m2 povrchu dřeva dodržen minimální příjem dle tabulky. Nezapomeňte ošetřit dodatečné řezné plochy!  

Upozornění

Přípravky nejsou vhodné pro ochranu dřeva do třídy ohrožení 4 ani k ošetření dřeva na výrobu dětského nábytku a hraček. Mohou též způsobit změnu barvy dřeva, proto vyzkoušejte předem na skrytém místě. Upozornění: Používejte biocidní přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

Aidol Anti-Insekt Plus

Aidol Anti-Insekt Plus

 • kapalný prostředek na likvidaci a prevenci dřevokazného hmyzu
 • testováno na likvidaci dřevokazného hmyzu dle DIN 68 800
 • Možnost aplikace i při teplotách nižších
  než +5 °C
 • vysoká schopnost průniku
 • 100% účinnost ve všech vývojových stádiích hmyzu (larva, vajíčko i dospělý jedinci)

Oblasti použití

 • starožitný nábytek, varhany
 • vzácne dřevo a historické předměty
 • střešní podbytí, krovy, obklady, půdni vestavby, podlahy

Spotřeba

 • minimálně 200 - 350 ml/m2 realizovaného dřevěného povrchu

Upozornění

Nesmí být použitý na dřevo přicházející do přímeho kontaktu s potravinami, nápoji nebo krmivy ani k ošetření dřeva na výrobu dětského nábytku a hraček. Upozornění: Používejte biocidní přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

1